Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
Tove, citycykel, 7vxl
Cykelikonen Tove är en sjuväxlad citycykel, fullt utrustad för vardagens äventyr. Med ett lågt insteg tar du dig enkelt upp i sadeln. Och väl där sitter du som en kunglighet; bekvämt i den sadeln och upprätt med god överblick över dina medtrafikanter. Dina händer vilar skönt på styrets komforthandtag och med mjuka breda däck rullar du behagligt fram på de flesta underlag. Denna cykel har fotbroms samt v-broms fram. Cykelkorg i aluminium med plastbotten ingår liksom lås, stöd och belysning. En traditionell damcykel som är lika populär hos killarna i familjen! Pakethållaren är integrerad i ramen och utrustad med en klickfunktion där du enkelt sätter fast väska eller korg. Köp till från Spectras nya Pronto-serie. 3 månaders gratis stöldskyddsförsäkring från SOLID ingår i köpet. Tove är svensk design rakt igenom, utvecklad av Crescents produktutvecklingsteam och producerad i fabriken i Varberg.
-
Plug-in 1500 mm wirelås till ringlås.359 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 359 kr -
Cykel- och hundkorg Duo med AVS klickfäste914 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 914 kr -
Överdel och insats till Duo L hund-/cykelkorg599 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 599 kr -
Barnsits GO maxi för AVS+ pakethållare1 495 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 1 495 kr
-
Barnsits GO maxi för AVS+ pakethållare1 495 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 1 495 kr
| 51 cm | |
|---|---|
| B | 510 |
| C | 622 |
| D | 1108 |
| E | 466 |
| F | 650 |
| G | 71 |
| H | 71 |
| I | 170 |
| J | 65 |
| K | 416 |
| L | 596 |
| Vikt | 19 |
|---|---|
| Färg | Chianti Bordeaux |
| Framgaffel | High-Tensile stål med integrerad kabeldragning. |
| Kedja | KMC rostskyddsbehandlad Z610HXEPT |
| Vevparti | 38T 170 mm |
| Stöd | ATRAN PARKO, Adjustable2t, optimal support |
| Belysning | Fram: Navgenerator Bak: Diodlampa med reflex on/off |
| Pedaler | Spectra, nylon ergonomisk med antislip |
| Pakethållare | Aluminium med AVS |
| Sadel | Spectra Fluito med dämpande elastomer. |
| Sadelstolpe | Spectra Aluminium silver 27,2 x 350 mm |
| Däck | Spectra Pergo Premium reflex 40-622 |
| Hjul/Fälg | 28",19MM/Shimano Nexus 7, Spectra |
| Skärmar | Stål zink, lackerat i cykelns färg |
| Växelgrupp | Shimano® Nexus 7® DX |
| Styrstam | Aluminium 25,4/280mm, justerbar 90-150°, längd 90mm |
| Rammaterial | Aluminium |
| Max totalvikt | 135 |
| Styre | Aluminium 630mm |
| Försäkring | Solid stöldskyddsförsäkring |
| Handtag | Herrmans CLIK ergonomiskt låsbart |
| Kassett | Shimano® 20T |
| Växlar (antal) | 7 |
| Ram | Aluminium, Lågt insteg |
*Gäller order över 1995 kr. Hemleverans endast i region Stockholm



