Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
Tova 26", citycykel, 7vxl
Med 26" hjul passar Tova dig som söker en sjuväxlad city cykel men som tycker att Crescents 28" känns för stora. En cykel fullt utrustad för vardagsäventyr, även efter att solen gått ned. Förutom belysning fram och bak så är Tova försedd med integrerad pakethållare, skärmar, lås och stöd. Reflexer och belysning sitter på cykeln och däcken är försedda med reflexsidor för maximal synlighet i trafiken. Grafiken är sparsmakad för en clean och trendig look. Tova är designad, utvecklad och byggd i Crescents fabrik i Varberg, på svenska västkusten.
Tillbehör
-
Plug-in 1500 mm wirelås till ringlås.359 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 359 kr -
Cykel- och hundkorg Duo med AVS klickfäste914 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 914 kr -
Överdel och insats till Duo L hund-/cykelkorg599 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 599 kr -
Barnsits GO maxi för AVS+ pakethållare1 495 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 1 495 kr
-
Barnsits GO maxi för AVS+ pakethållare1 495 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 1 495 kr
| 43 cm | |
|---|---|
| B | 430 |
| C | 547 |
| D | 1030 |
| E | 428 |
| F | 605 |
| G | 71 |
| H | 73 |
| I | 170 |
| J | 35 |
| K | 379 |
| L | 549 |
| Vikt | 18.7 |
|---|---|
| Färg | Black asphalt |
| Framgaffel | High-Tensile stål |
| Kedja | Spectra/KMC rostskyddsbehandlad EPT |
| Vevparti | Spectra 38T 170 mm |
| Stöd | ATRAN PARKO Aluminium, optimal support |
| Belysning | Fram: Batterilampa on/off Bak: Diodlampa med reflex on/off |
| Pedaler | Spectra, nylon ergonomisk med antislip |
| Pakethållare | Aluminium med AVS |
| Sadel | Selle Royal Rio med dämpande elastomer. |
| Sadelstolpe | Aluminium svart 27,2mm |
| Däck | Spectra Pergo Regular 40-559 |
| Hjul/Fälg | Shimano/Spectra |
| Skärmar | Stål |
| Växelgrupp | Shimano® Nexus 7® DX |
| Styrstam | Aluminium |
| Rammaterial | Integrerad pakethållare och kabeldragning |
| Max totalvikt | 135 |
| Styre | Aluminium 630mm, city |
| Försäkring | Solid stöldskyddsförsäkring |
| Handtag | Ergonomiskt |
| Kassett | Shimano® 20T |
| Växlar (antal) | 7 |
| Ram | Aluminium |
*Gäller order över 1995 kr. Hemleverans endast i region Stockholm



