Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
Rask R70 29", mountainbike, 12vxl
Rask R70 är en hardtail för dig älskar att cykla. Snabb och rolig, med lätt vridstyv ram och komponenter valda för många timmar i sadeln. Det spelar ingen roll om du jagar en placering i ett lopp eller bara vill ut i skogen för att ha kul och må bra – Rask R70 är med på det mesta. RAM: Hardtailram i aluminium med dubbelreducerade rör. En lätt och styv konstruktion som gör att kraften från pedalerna når bakhjulet med ett minimum av energiförlust. 69,5° gaffelvinkel. Korta kedjestag som ger livligare karaktär och mer direkt kraft till bakhjulet för kvickare åkning. KOMPONENTER: Shimano Deore 1x12 och Shimanobromsar. Kenda Booster monterade på TEC-fälgar med Shimanonav. RST AIRAL dämpare med 100mm slaglängd, med remote lock från styret.
Tillbehör
-
Ringlås Imenso Large med plug-in579 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 579 kr -
Monteringssats Flex Mount159 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 159 kr -
Plug-in kättinglås PRO 1000 mm699 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 699 kr -
Belysningssats Niteline T1319 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 319 kr
| 38 cm | 43 cm | 48 cm | 53 cm | |
|---|---|---|---|---|
| B | 380 | 430 | 480 | 530 |
| C | 574 | 602 | 627 | 652 |
| D | 1084 | 1113 | 1139 | 1164 |
| E | 440 | 440 | 440 | 440 |
| F | 651 | 680 | 705 | 731 |
| G | 69,5 | 69,5 | 69,5 | 69,5 |
| H | 73,5 | 73,5 | 73,5 | 73,5 |
| I | 100 | 110 | 120 | 130 |
| J | 60 | 60 | 60 | 60 |
| K | 393 | 418 | 440 | 462 |
| L | 612 | 622 | 631 | 641 |
| Vikt | 13.5 |
|---|---|
| Färg | Blå |
| Framgaffel | Dämpad, RST AERIAL 29-15 RL, 100mm slaglängd, låsbar från styret |
| Kedja | Shimano® Deore® 12S |
| Vevparti | Shimano® MT510-1 32T 170mm |
| Sadel | TEC DURUS |
| Sadelstolpe | TEC Obvius Aluminium Offset: 0* Dia: 31,6 Längd: 400mm |
| Däck | Kenda Booster TR XC 29x2.20 |
| Hjul/Fälg | Nav fram: Shimano HB-MT400-B, Center lock disc 32h, for 15mm for thrue axle / Nav bak: FH-MT-510-B, Center lock 12 speed for 12mm thru axle 32h OLD:148mm Fälg: TEC Prius Viginty 622x30C. |
| Växelgrupp | Shimano® Deore® |
| Styrstam | TEC Obvius Aluminium 6061-T6 Dia: 31.8mm |
| Max totalvikt | 135 |
| Styre | TEC Obvious Aluminium Bredd: 740mm Dia:31.8mm |
| Försäkring | Solid stöldskyddsförsäkring |
| Handtag | TEC med låsring |
| Kassett | Shimano® Deore 10-51T |
| Växlar (antal) | 12 |
| Ram | Aluminium hardtail, 12 mm axel, 148mm boost |
*Gäller order över 1995 kr. Hemleverans endast i region Stockholm


