Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
Njord 20", barncykel, 3vxl
Crescent Njord 20” – En cool MTB-cykel för barn som vill mer. Redo att växla upp från lek till äventyr? Crescent Njord 20” är mountainbiken för barn ca 110–130 cm som vill mer än bara cykla – de vill upptäcka, testa gränser och känna friheten på två hjul. Med attityd hämtad från våra vuxen-MTB:s är Njord byggd för unga cyklister som vågar ta plats. Byggd för äventyr – varje dag Njord trivs lika bra på cykelbanan som i skogen eller pumptracken. Den låga tyngdpunkten, den breda styrningen och grovmönstrade däcken ger bra balans och kontroll – även när tempot höjs. Den slopade aluminiumramen gör det enkelt att hoppa på och av, vilket ger trygghet i varje rörelse. Tre saker som gör Njord 20” extra cool och smart: • Terrängklar & trygg – Bred MTB-design, låg tyngdpunkt, hydraulisk skivbroms fram + fotbroms bak. • Smart & lättkörd – Lätt aluminiumram med dämpargaffel, Shimano Nexus 3-växlar och komponenter anpassade för aktiva barn. • Färg som sticker ut – Intensiv kornblå eller matt sandfärg, neondetaljer i grönt eller orange och matchande tonad grafik – modern, trendig och barnens favorit. Detaljer som gör skillnad Njord är inte bara snygg – den är också genomtänkt och redo att fungera som en vardagshjälte. Den levereras med stöd, ringklocka, reflexer och en MTB-mudguard fram som skyddar från de värsta stänken. Ramen har fästen för flaskhållare, ramlås, AVS-pakethållare och skärmar – allt för att cykeln enkelt ska kunna anpassas efter barnets behov och äventyr. Utrustning som ingår: • Hydraulisk skivbroms fram + fotbroms bak • Shimano Nexus 3-växlar • Låg, slopad aluminiumram • Reflexsidor på däck • Stöd och framskärm (mudguard) • Kommer i två färger med grafik som matchar handtag och pedaler i neonfärg Crescent Njord 20” är den perfekta cykeln för barn som vill ha en cool look och samtidigt kunna cykla långt, snabbt och tryggt – både i skogen och på cykelbanan.
-
Ringlås Block XXL med plug-in524 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 524 kr -
Plug-in 1500 mm wirelås till ringlås.359 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 359 kr -
Cykelkorg för 20" till 24" Crescentcykel244 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 244 krEj i lager -
Pakethållare m. AVS till 20" barncykel379 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 379 kr
-
Skärmset i aluminium för 20" cykel599 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 599 krEj i lager -
Belysningssats Niteline T1319 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 319 kr
| Vikt | 9.6 |
|---|---|
| Färg | Blå |
| Framgaffel | Aluminium |
| Kedja | KMC rostskyddsbehandlad Z610HXEPT |
| Vevparti | 32T 127mm med dubbelt roterande kedjeskydd |
| Stöd | Aluminium |
| Pedaler | Barn, nylon |
| Sadel | Spectra |
| Sadelstolpe | Spectra Aluminium svart 27,2 x 350 mm |
| Däck | Kenda 20"X2,35" med reflexlinje |
| Hjul/Fälg | Shimano/Aluminium |
| Skärmar | Framskärm mini MTB |
| Växelgrupp | Shimano® Nexus 3® DX |
| Styrstam | Aluminium |
| Rammaterial | Aluminium |
| Max totalvikt | 60 |
| Styre | Aluminium 580mm |
| Försäkring | Solid stöldskyddsförsäkring |
| Handtag | Spectra |
| Kassett | Shimano® 16T |
| Växlar (antal) | 3 |
| Ram | Aluminium |
*Gäller order över 1995 kr. Hemleverans endast i region Stockholm



