Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
Embla 24", barncykel, 3vxl
Crescent Embla 24” – redo för skolan, kompisar och egna äventyr. Embla 24” är en pålitlig och snygg cykel för barn som är redo att cykla själva – till skolan, träningen eller bara för att det är kul att rulla fram i fri fart. Passar barn som är 120–145 cm långa och som vill ha en cykel som både känns stor och lätt att hantera.
Tillbehör
-
Plug-in 1500 mm wirelås till ringlås.359 krLägsta priset senaste 30 dagarnaPrisinformation
Lägsta priset senaste 30 dagarna: 359 kr
| Vikt | 15 |
|---|---|
| Färg | Blå |
| Framgaffel | Aluminium |
| Kedja | KMC rostskyddsbehandlad Z610HXEPT |
| Vevparti | 36T 140 mm |
| Stöd | Aluminium |
| Belysning | Fram: Batterilampa on/off Bak: Diodlampa med reflex on/off |
| Pedaler | Barn, nylon |
| Pakethållare | Aluminium AVS |
| Sadel | Spectra |
| Sadelstolpe | Spectra Aluminium svart 27,2 x 350 mm |
| Däck | 24"X2,0" med reflexrand |
| Hjul/Fälg | Shimano/Aluminium |
| Skärmar | Aluminium, lackerat i cykelns färg |
| Växelgrupp | Shimano® Nexus 3® DX |
| Styrstam | Aluminium |
| Rammaterial | Aluminium |
| Max totalvikt | 90 |
| Styre | Aluminium 590mm |
| Försäkring | Solid stöldskyddsförsäkring |
| Handtag | Spectra |
| Kassett | Shimano® 18T |
| Växlar (antal) | 3 |
| Ram | Aluminium |
*Gäller order över 1995 kr. Hemleverans endast i region Stockholm



